Тема уроку: Звук [р], [р], буква «ер». Словниково-логічні вправи. Робота над скоромовкою. Звукове моделювання.
Мета уроку: ознайомити учнів з літерою «ер», її звуковим значенням, із скоромовками то словниково-логічними вправами, вдосконалювати вміння виконувати звуко-буквений аналіз слів, розвивати пізнавальні інтереси, логічне мислення, удосконалювати навичку читання вголос, виховувати любов до навколишнього світу.
Обладання: ілюстрація риби, роздатковий матеріал, наліпки-заохочування, схеми слів, ілюстрації звірів
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу
Хід уроку
І. Організаційний момент.(2 хв)
Вже дзвінок нам дав сигнал, працювати час настав! Тож і ти часу не гай, працювати починай.
1)Промовляння Гімну України
-Кожен урок читання ми розпочинаємо Гімном України. (Діти промовляють Гімн України)
2)Психологічна пауза
-А зараз подивіться один на одного, посміхніться і до діла беріться. (Діти посміхаються один одному)
3) Девіз уроку
- А девізом нашого уроку стануть такі слова: «Першокласник не зівай, букви всі нові вивчай»
ІІ Актуалізація опорних знань умінь.(5хв)
1. Гімнастика очей та мовних органів. -Зробимо кругооберт очей, подивимось оба очками на кінчик носа, поклацаємо язичком, достанемо язичком носика. Оближемо варення.2.Швидке прочитування односкладових слів. 3 Гра « склади слово» (робота в парах)
(На хмаринках написані окремі склади, а діти складають слова)
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.(2хв)
1)відгадування загадки. - А зараз відгадайте загадку: Без води не може жить. Має рот, та все мовчить. (Риба) 2) проблемне запитання. - Молодці, оому до нас сьогодні прийшла золота рибка, яка буде разом з вами навчатися. - А яким звуком розпочинається це слово? -Отже, сьогодні на уроці ми будемо вивчати звуки [р], [р], які позначаються літерою «ер». Ось погляньте на цю букву.
IV. Вивчення нового матеріалу.(17хв)
1) Артикуляційні вправи.(1) - А зараз візьмемо дзеркальце і вимовимо звук за моєю командою: кінчик язика підніміть до піднебіння, бокові краї притиснуті до бокових зубів, голосові зв»язки напружені і додаємо голосу. 2)Асоціація букви .(1) - На що схожа ця буква? Р- як ріг у барана, Хоч баран цього не зна. Ця літера буває великою і маленькою. Подивіться чим вони схожі і чим відрізняються одна від одної. 3)Гра « Назви слова»(2) -А тепер назвіть слова з літерою « ер» 4)Читання складів з літерою «ер»(1) 5) визначення місця букви у касі_(1) - Діти, якими бувають звуки? _ давайте поглянемо з прочитаних складів кругом буква «ер» позначає твердий приголосний? В якому складі не так? Яким звуком є звук [р], я який кружечок ми його запишемо. Давайте з букваря прочитаємо вивчені букви спочатку голосні, а потім приголосні 6) Робота в зошиті.(2) - А зараз відкриємо свої зошити і надрукуємо літеру «ер», а також зафарбуємо її синім кольором, бо вона є приголосною 7) Творче завдання(3) А зараз ми будемо читати складову таблицю та утворювати пропущені склади. 8 Гра « Назви малят тварин»(1) _ Рибка хоче щоб ви підказали як називаються діти та таких тварин? (Показую звірів, а діти дають відповіді) 9)Читання слів та складів учителем « луною»(2) 10) самостійне читання слів та складів учнями «ланцюжком»(3)
V. Фізкультхвилинка (2хв)
Встаньте, діти посміхніться, Землі нашій поклоніться, За щасливий день вчорашній, ви до сонця потягніться. Веретеном покрутіться. Раз присядьте, два присядьте- І за парти тихо сядьте.
VІ Закріплення вивченого матеріалу.(9хв)
1)Словниково-логічні вправи. -тепер послухаємо віршик який підготував нам Сашко ппро рибку а тоді дамо відповіді на запитання, за допомогою карток Рак ранесенько проснувся, В черевички гарні взувся, І без тата, і без мами Прогулявся між корчами. Срібна рибка пропливала, вона рака не впізнала. Рак розсердився роззувся І додому повернувся. А Зараз за допомогою карток дамо відповіді на запитання Якщо відповідь А , то ви показуєте білу картку, Якщо Б , то червону картку. 1)Коли прокинувся рак а) Ввечері б) Вранці 2)У що взувся рак А) В черевички Б) в туфлі 3)Хто його не впізнав А)Срібна рибка Б)золота рибка 4)Що зробив рак А) розсміявся Б)розсердився 2)Звукове моделювання слів ( Робота в групах) Рибка дуже задоволена вами але вона хоче знати Хто в класі в нас супермодельєр Доведіть ви її тепер 1 Група складає модель слова редиска 2- равлик Звірте з підручником чи правильно ви справились з завданням 3) Вивчення скоромовки А)Читання скоромовки учнями Б)Читання скоромовки однією ученицею В) Вивчення скоромовки напам»ять за допомогою Ейдетики Г)Швидке промовляння скоромовки учнями
VІІ. Узагальнення вивченого матеріалу.(5ХВ)
1) Випереджувальне завдання _ ось рибка попросила Лізу, щоб вона підготувала вам розповідь про риб, як подяку за те що ви так старанно працювали 2)відгадування загадки А Зараз відгадаємо загадку Є вона у озері і в річці, У морі є, в ставку нема. Є В смородині, в порічці, В малині, в яблуні – нема ( Буква Р) - Чому саме таку загадку підготувала нам рибка
VІІІ Підсумок уроку (3хв)
« Розмова з другом» - Яку букву ви вивчали? Який звук вона позначає? Що нового дізналися на уроці. Рибка підготувала вам ось такі подарунки кожному, хто працював на уроці. 2) Творче завдання « Побудуй хатинку для рибки» Уявіть що стіни і дах вже є Починаємо добудовувати частини будинку в яких є звуки р ( двері, рами, труба, веранда, перила)
|